یکشنبه 10 مهر 1401

انجمن احیای مائده-بزرگارین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی از بدو تولد تا پانزده سالگی مختص کودکان توان یاب معلول جسمی و حرکتی 07132351733

aboutUS

درباره ما

درباره ما

ارائه خدمات کاردرمانی و گفتار در مانی به عنوان یکی از شاخه های برجسته علوم توانبخشی از دیرباز مورد توجه گروه های درمانی و پزشکان و متخصصین بوده است . در طی جلسات کاردرمانی و گفتار درمانی خدمات ویژه ای با هدف اصلاح، بهبود و درمان افراد مبتلا به مشکلات ذهنی ، جسمی و حرکتی ارائه می گردد که به صورت استمرار منجر به حصول نتایج چشمگیری می شود .

در انجمن احیاء مائده به همت خیرین محترم و با همکاری درماتگران این حیطه کودکان زیر 15 سال مبتلا به انواع مشکلات جسمی –حرکتی پذیرش و به یاری خداوند تا رسیدن به مراحل نهایی درمان به تناسب شدت و نوع مشکل همراهی می شوند .

در بخش کاردرمانی و گفتار درمانی مرکز ماهانه به تفکیک چیزی در حدود 200 جلسه درمان رایگان برای کودکان نیازمند دچار انواع اختلالات جسمی –د حرکتی اعم از مبتلایان تاخیر حرکتی ، تشنج ، بیماریهای ژنتیکی مانند ((CEREBRAL PALSY به فلج مغزی سندروم داون ،آرتروگریپوزیس و اختلال بلع ، مشکلات گفتار و زبان و... در نظر گرفته شده است که این جلسات به تناسب نیاز بین 40 تا 45 کودک مبتلا توزیع می شود ، به این صورت که یک کودک 3 بار ، یک کودک دیگر 2 بار یا گاهی یک بار در هفته از خدمات بهرمند می گردد.

شتیتن ذکر است که آمار مذکور در زمان حضور دانشجویان کاردرمانی در مرکز تا حدود 400 جلسه درمانی و در زمان حضور دانشجویان  گفتار درمانی تا حدود 500 جلسه درمانی در هر ماه افزایش می یابد .

در طول مدت فعالیت انجمن ، همه سعی بر این بوده که بهترین خدمات در عالی ترین سطح ارائه گردد که به لطف خداوند آمار بهبودیافتگان خود مهر تاییدی بر مثمر ثمر بودن این تلاش هاست .

با در نظرداشت این موضوع که پاسخ دهی به توان بخشی فرایندی زمان بر است در کمال افتخار ما موفق شدیم 10 تا 12 کودک درگیر مشکلات جسمی – حرکتی را تا رسیدن به بهبودی کامل و گاه نزدیک به کامل همراهی و درمان کنیم و به عنوان فردی مسنقل و البته بدون وابستگی به جامعه بازگردانیم که در سطح مراکز خیریه کاری بی نظیر است .

در حال حاضر نیز خدمات کاردرمانی با قوت در حال ارائه به نیازمندان مخاطب خود در مرکز مائده می باشد که امیدواریم با همکاری های هرچه بیشتر خیرین و مراکز مربوطه ، بتوانیم ضمن فائق آمدن بر مشکلات پیش رو خدماتی بهتر با دامنه ای وسیع تر را در اختیار این قشر به واقع محروم و مظلوم جامعه یه لطف پروردگار قرار دهیم .

 

در امر خدمت رسانی در انجمن احیای مائده ، بعد از خدای مهربان ، خیرین سخاوتمند نیز یاریگرمان بوده اند :

 

 1. امیر عبداله ترکش
 2. غلامرضا تصور
 3. عبدالعزیز تصور
 4. محمد علی دبستانی
 5. معصومه اشک تراب
 6. پوری تصور
 7. حسین نوابی
 8. ابوالحسن آل محمد
 9. حیدر علی ملازاده صادقیون
 10. اسکندر دیانت ( ساخت آسانسور)
 11. مجید صفائی
 12. خانم کاتوزی
 13. خانم حشمت زاده
 14. خانم سعدائی
 15. خانم پروا
 16. خانم نوروزی
 17. خانم حکیمه انصاری فرد
 18. انسیه محلاتی
 19. خانم محلاتی
 20. فهیمه محلاتی
 21. خانواده محترم معتکف
 22. خانواده محترم فخرائی
 23. خانم بصیری
 24. خانم کجراتی
 25. خانم مصلحیان
 26. خانم شه کلاهی
 27. خانواده محترم جاهدی
 28. خانم مژده دهدار
 29. خانم نسرین علوی
 30. آقای لولیائی
 31. خانواده محترم ظهیر امامی
 32. دکتر کامکار حقیقی
 33. خانم زهرا صادقی
 34. خانواده محترم آیت اله زاده
 35. خانم میترا فرجود

ارسال دیدگاه

Post comments