چهار شنبه 19 مرداد 1401

انجمن احیای مائده-بزرگارین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی از بدو تولد تا پانزده سالگی مختص کودکان توان یاب معلول جسمی و حرکتی 07132351733

خدمات انجمن مائده

توانبخشی چیست؟

توانبخشی چیست؟

توان بخشی چیست؟

فرایندی هدف گرا و دارای محدودیت زمانی که هدف آن توانا ساختن یک شخص دارای اختلال برای رسیدن به یک سطح جسمی ، ذهنی ، اجتماعی و کارکردی مناسب است . توان بخشی حوزه علمی بسیار وسیعی در مجموعه خدمات بهداشتی ، درمانی محسوب می گردد و زیر شاخه های اصلی آن به ترتیب حروف الفبا عبارتند از :

فیزیوتراپی ، کاردرمانی ، گفتار درمانی ، ارتوپد فنی ، بینایی سنجی و شنوایی

لازم به ذکر است عمده بیماران دارای تاخیر رشدی ، اختلال بلع ، تولیدی، لکنت ناشی از مشکلات ژنتیکی ، تشنج ، ضایعه مغزی و ... می باشد و محدوده سنی غالب این افراد بدو تولد تا 7  سال می باشد .

سیاست کلی توانبخشی احیای مائده بر مبنای ترخیص به شرط بهبودی بنا نهاده شده است .

کار درمانی یکی از شاخه های علوم توان بخشی است که در آن خدمات ویژه ای با هدف اصلاح ، بهبود ، و در مان افراد مبتلا به مشکلات ذهنی ، جسمی و حرکتی ارائه می گردد .

ما در انجمن احیای مائده به همت خیرین محترم کودکان زیر 15 سال با مشکلات جسمی – حرکتی را در مرکز پذیرش و به یاری خداوند تا رسیدن به مراحل نهایی درمان همراهی می کنیم . در بخش کار درمانی مرکز ماهانه آماری در حدود 200 جلسه درمان رایگان برای کودکان نیازمند دچار انواع اختلالات جسمی – حرکتی اعم از مبتلایان به فلج مغزی (cerebral palsy) تاخیر حرکتی ، تشنج ، بیماری های ژنتیکی مانند سندروم داون ، آرتروگریپوزیس و ... در نظر گرفته شده است که این جلسات به تناسب نیاز بین 40 تا 45 کودک مبتلا توزیع می شود . به این صورت که یک کودک 3 بار ، یک کودک دیگر 2 بار یا گاهی یک بار در هفته از خدمات بهرمند می گردد .

در تمام این مدت تمام تلاش ها بر این بوده است که بهترین خدمات در عالی ترین سطح ارائه شود که به لطف خداوند آمار بهبود یافتگان خود گواه این مطلب است .

 با توجه به زمانبر بودن پاسخ دهی فرایند توانبخشی ما موفق شدیم 8  تا10 کودک درگیر مشکلات جسمی را تا رسیدن به بهبودی گاه کامل و گاه نزدیک به کامل همراهی و درمان کنیم و به  عنوان یک فرد مستقل و نه وابسته به جامعه بازگردانیم که در سطح مراکز خیریه کاری کم نظیر است .

خدمات کار درمانی همچنان در انجمن احیای مائده در حال برگزاری و خدمت رسانی به صورت کاملا رایگان می باشد

ارسال دیدگاه

Post comments