دوشنبه 7 آذر 1401

انجمن احیای مائده-بزرگارین مرکز کاردرمانی و گفتار درمانی از بدو تولد تا پانزده سالگی مختص کودکان توان یاب معلول جسمی و حرکتی 07132351733

خدمات انجمن مائده

کار درمانی

کار درمانی

کار درمانی یکی از شاخه های علوم توان بخشی است که در آن خدمات ویژه ای با هدف اصلاح ، بهبود ، و در مان افراد مبتلا به مشکلات ذهنی ، جسمی و حرکتی ارائه می گردد .

ما در انجمن احیای مائده به همت خیرین محترم کودکان زیر 15 سال با مشکلات جسمی – حرکتی را در مرکز پذیرش و به یاری خداوند تا رسیدن به مراحل نهایی درمان همراهی می کنیم . در بخش کار درمانی مرکز ماهانه آماری در حدود 200 جلسه درمان رایگان برای کودکان نیازمند دچار انواع اختلالات جسمی – حرکتی اعم از مبتلایان به فلج مغزی (cerebral palsy) تاخیر حرکتی ، تشنج ، بیماری های ژنتیکی مانند سندروم داون ، آرتروگریپوزیس و ... در نظر گرفته شده است که این جلسات به تناسب نیاز بین 40 تا 45 کودک مبتلا توزیع می شود . به این صورت که یک کودک 3 بار ، یک کودک دیگر 2 بار یا گاهی یک بار در هفته از خدمات بهرمند می گردد .

در تمام این مدت تمام تلاش ها بر این بوده است که بهترین خدمات در عالی ترین سطح ارائه شود که به لطف خداوند آمار بهبود یافتگان خود گواه این مطلب است .

 با توجه به زمانبر بودن پاسخ دهی فرایند توانبخشی ما موفق شدیم 8  تا10 کودک درگیر مشکلات جسمی را تا رسیدن به بهبودی گاه کامل و گاه نزدیک به کامل همراهی و درمان کنیم و به  عنوان یک فرد مستقل و نه وابسته به جامعه بازگردانیم که در سطح مراکز خیریه کاری کم نظیر است .

  خدمات کار درمانی همچنان در انجمن احیای مائده در حال برگزاری و خدمت رسانی به صورت کاملا رایگان می باشد

 

 

 

عملکرد واحد کاردرمانی در شهریور ماه 1401:

 

در طی این ماه تعداد 23 بیمار در طی 102 جلسه خدمات کاردرمانی ارائه شد دو بیمار مرکز با پشت سر گذاشتن سنجش ورودی به مدارس با موفقیت، وارد مدرسه عادی شدند .

فرحمند مسئول فنی کاردرمانی مرکز مائده 

  

عملکرد واحد کاردرمانی در مرداد ماه 1401:

در طی این ماه تعداد 23 بیمار در قالب 84 جلسه از خدمات کاردرمانی بهره‌مند شدند.

با آرزوی موفقیت و شادکامی _فرحمند مسئول فنی کاردرمانی مرکز مائده 

 

 

عملکرد واحد کاردرمانی در تیر ماه 1401:

در طی این ماه تعداد 23 بیمار در قالب 74 جلسه از خدمات کاردرمانی بهره‌مند شدند و یک بیمار با به دست آوردن مهارت راه رفتن به صورت مستقل، به لطف خدا ترخیص کامل شد.

با آرزوی موفقیت و شادکامی _فرحمند مسئول فنی کاردرمانی مرکز مائده

 

 

 

عملکرد واحد کاردرمانی در خرداد ماه سال 1401:

در طی این ماه تعداد 26 بیمار توسط دانشجویان کاردرمانی در قالب 139 جلسه از خدمات کاردرمانی بهره‌مند شدند و 5 بیمار هم در طی 10 جلسه توسط بنده ویزیت و روند درمان ایشان پیگیری شد ، لازم به ذکر است که سال تحصیلی و کارورزی دانشجویان در این ماه پایان یافت.

با آرزوی موفقیت و شادکامی _فرحمند مسئول فنی کاردرمانی مرکز مائده

  

 

 

عملکرد واحد کاردرمانی در اردیبهشت ماه 1401

در طی این ماه تعداد 25 بیمار توسط دانشجویان کاردرمانی در قالب 120 جلسه از خدمات کاردرمانی بهره‌مند شدند و 5 بیمار هم در طی 15 جلسه توسط بنده ویزیت شد که دو نفر از ایشان از جمله بیماران پیگیری روند درمان هستند و به امید خداوند در شرف ترخیص کامل از مرکز می باشند.

فرحمند مسئول فنی کاردرمانی مرکز مائده 

 

ارسال دیدگاه

Post comments